Habešská koťátka VRH M - 2012 | VRH L - 2011 | VRH K - 2010

Narozena : 7.5.2012

Habešská koťata 2012 - Habeška.cz - vrh -M- 2012
Jméno Pohlaví Barva Kód EMS Stav
MUEZZA kočička modrá ABY a Prodáno
MIA kočička divoká ABY n Prodáno
MAURICE kocourek divoký ABY n Prodáno

Vysvětlivky ke stavu : Volný = Koťátko je k dispozici | Rezervováno = je volné a přeběžně projevený zájem | Závazně zamluveno = na koťátko byla složena záloha | Prodáno = Koťátko je již u nových majitelů.
Do 7.7.2012 lze při uhrazení zálohy vybrat jméno kotěte do rodokmenu. | Odběr koťat možný nejdříve 7.8.2012


19.8.2012 - Habešská koťátka - 3,5 měsíce - kocourek MAURICE k odběru.

Očkování a čipování mají všechna tři koťata úspěšně za sebou a jsou tak připravena na odchod k novým majitelům. Modrou holčičku Muezzu jsme se rozhodli nechat doma jako kamarádku pro naší první habešanku a Miuška nás opustila asi před týdnem, kdy odešla do nové hodné rodiny, kde se jí podle všeho moc líbí a na svoje sourozence začíná pomalu zapomínat. Jediný, který zatím čeká na někoho kdo by ho měl rád je divoký kocourek Maurice. Jediný kocourek v tomto vrhu.

Habešská koťata Habešská koťata Habešská koťata

7.7.2012 - Habešská koťátka - 2 měsíce

Maurice, Mia a Muezza nedávno oslavili dvouměsíční narozeniny a pomalu se z nich stávají malé habešské kočičky. Už to nejsou ta neohrabaná batolata, ale zkušení rošťáci, kteří dokonale ovládají techniku běhu (nejrychleji pokud slyší otvírání ledničky), vzájemných soubojů a tváření se roztomile, když vymýšlí svoje lumpárny. Všichni taky pomalu přecházejí z tekuté mateřské stravy na „dospělácké“ jídlo, jako jsou granule pro koťata a (jejich nejoblíbenější) plnotučný tvaroh. Příští týden vrh „M“ čeká jejich první výlet: pojede se očkovat a čipovat. Ale jako dvě velký holky a jeden velkej kluk to určitě zvládnou celé bez problémů.

Habešská koťata Habešská koťata Habešská koťata
Habešská koťata Habešská koťata Habešská koťata

3.6.2012 - Habešská koťátka - téměř 1 měsíc po narození

Dnes se Muezza společně s Miou a Mauricem rozhodli, že se ve vývoji posunou zase kousek dopředu a překvapili nás, jak běhají volně mimo svou porodní bedýnku. Jejich životní prostor se tak několikanásobně zvětšil a příštích pár dní mají hodně nových věcí k objevování. Během svých průzkumných výprav samozřejmě i poctivě trénují nožičky a nekoordinovaně se prohánějí všude, kam se zatím dostanou. Jediný kdo nesdílí všeobecné nadšení z pokroku koťat je jejich máma Pišťucha. Ta si moc dobře uvědomuje, že skončila doba, kdy měla všechny mimina pěkně schované v bedýnce a začíná čas, kdy člověk (kočka) nikdy neví, kde jsou zrovna ti tři schovaní a jakou novou lumpárnu chystají. :-)

Habešská koťata 1 měsíc po narození Habešská koťata 1 měsíc po narození Habešská koťata 1 měsíc po narození
Habešská koťata 1 měsíc po narození Habešská koťata 1 měsíc po narození Staňte se našimi fanoušky na Facebooku - Habeska.cz

21.5.2012 - Habešská koťátka - 14 dnů po narození

Po dvou týdnech od narození dělají všechny naše koťátka z vrhu M velké pokroky. Je to už několik dní, kdy všichni otevřeli očička a začali se koukat po světě. Na řadě teď jsou první pokusy o chůzi v porodní bedýnce. Stejně jako u předchozích vrhů jsou mnohem šikovnější holčičky. Obě naše holky, Mia i Muezza, se statečně snaží postavit na zadní nožky a jakž takže se přebatolit z jedné strany bedny na druhou. Maurice(k) je zatím ve fázi, kdy pořád tahá bříško po zemi, ale určitě obě sestřičky v nejbližší době dotáhne. Stejně jako se snaží chodit, učí se koťata i pomalu verbálně projevovat. Kromě pištění, když se jim něco nelíbí je na nich vidět i snaha o klasické kočičí mňoukání, místo kterého zatím jen roztomile naprázdno otvírají tlamičky, aniž by vyšel jediný zvuk. S čím zatím nemají nejmenší problém, je konzumace mateřského mléka, které si dopřávají po celý den a úspěšně tak nabírají cenné gramy váhy.

Habešská koťata 14 dnů po narození Habešská koťata 14 dnů po narození Habešská koťata 14 dnů po narození

8.5.2012 - Habešská koťátka jsou na světě

Po ukázkově dlouhé 64 denní březosti porodila včera večer Pišťucha svůj třetí vrh -M- habešských koťátek. Stejně jako v obou předchozích případech se na svět proklubala tři koťátka. Jako první se ve 22:47 narodila modrá holčička s váhou krásných 96 gramů. Po necelé hodince ve 23:40 se narodila další holčička, tentokrát divoké barvy (porodní váha taktéž 96 gramů). Jako poslední se do rodiny přidal ve čtvrt na tři ráno divoký kocourek s váhou 112 gramů. Hned po narození se všechny koťata přisála a začala se poctivě ládovat mateřským mlékem. Všechno tedy proběhlo k naší spokojenosti v pořádku. Novinky ze života vrhu -M- zde budou postupně přibývat. Stejně jako fotky jejich lumpáren.

Habešská koťata 1 den po narození Habešská koťata 1 den po narození Habešská koťata 1 den po narození
Habešská koťata 1 den po narození

V případě Vašeho předběžného zájmu o habešské koťátko nás kontaktujte zde: Kontakt nebo přímo do našeho fóra Návštěvní kniha naší Habešské kočky.