VRH M - 2012 | VRH L - 2011 | VRH K - 2010

Info pro nové majitele: Odběr habešských koťat bude probíhat na výstavě koček v Praze (kongresové centrum v hotelu Clarion) dne 15.1.2011 (sobota) od 9h ráno, kde si i společně náš vrh -K- zasoutěží.

Habešská koťata - Habeška.cz - vrh - K-
Jméno Pohlaví Barva Kód EMS Stav
KIX - Prince Myshkin kocourek divoká ABYn prodáno
KEIRON (Keironek) kocourek modrá ABYa prodáno
KIERA KULUBI kočička modrá ABYa prodáno

Vysvětlivky ke stavu : Volný = Koťátko je k dispozici | Nezávazně zamluveno = je volné a přeběžně projevený zájem | Závazně zamluveno = na koťátko byla složena záloha | Prodáno = Koťátko je již prodáno.

Habešská koťata VRH -K- 2010

Narozena : 10.10.2010

8.1.2011 - Habešská koťátka - Našim malým habeškám jsou téměř 3 měsíce od narození a jsou připraveni na cestu vlastním životem, který najdou u nových majitelů, kteří si je po ukončení výstavy v sobotu dne 15. ledna 2011 v pražském hotelu Clarion převezmou do své péče a současně tímto zveme všechny příznivce, chovatele a fandy habešských koček na tuto výstavu.


22.12.2010 - Habešská koťátka - Koťátkům jsou téměř tři měsíce a pomalu se blíží doba, kdy se rozjedou do svých nových domovů. Minulý týden absolvovali všichni tři uličníci bolestivé čipování a nejméně příjemnou návštěvu veterináře tak mají za sebou. Ke konci roku je ještě čeká poslední očkování, ale to koťata určitě zvládnou levou zadní. Všechna koťata krásně prospívají a naplno se u nich začínají projevovat jejich osobnosti.

Kočička Kiera Kulubi je obrovskou milovnicí čehokoliv tekutého a když má příležitost tak si i trošku zaplave ve vaně. Divoký habešský kocourek Kix je jako prvně narozeným přirozeným vůdcem celé smečky. Nová území (chodba v domě a všechny skuliny) prozkoumává jako první a zvědavě se vrhá na cokoliv nového. Zároveň je hodně přítulný a často a rád vyhledává společnost lidí. Modrý kocourek Keiron je neocenitelným společníkem Kixíka při objevitelských výpravách. Keiron je také velice zdatným bojovníkem a při soubojích mezi koťaty pořád vymýšlí nové hmaty a úspěšně se mu daří porážet svoje protivníky, Kieru Kulubi a Kixíka.

Posledním dnem kdy budou malí habešáčci (a habešanka) pohromadě je 15. leden 2011, kdy společně budou soutežit na pražské výstavě v hotelu Clarion. Večer téhož dne si je rozeberou jejich nový majitelé a koťata se vydají na samostatnou cestu svým kočičím životem.
11.12.2010 - Habešská koťátka 2 měsíce po narození mají již zasebou dvojí odčervení a první očkovaní. Na fotce zleva: kocourek KIX, kočička KIERA KULUBI uprostřed a vpravo kocourek KEIRON. Chystáme se 15. ledna v sobotu 2011 na výstavu koček do Prahy, kde bude taktéž možný odběr našich koťat. Pokud máte zájem o habešské koťátko kontaktute nás Kontakt


3.12.2010 - Habešská koťátka 1 měsíc a 23 dní po narození se připravují na druhé odčervení a především první očkování ve 2 měsících. V tomto věku jsou extrémně zvídavá a znaji dokonale každý kousek svého teritoria :-) Běhají tam a sem a skvěle si vyhrají sami mezi sebou a večer nám usínají v posteli. Již v tuto chvíli jsou všechny naučený na pevnou stravu - granule - Royal Canin, sami chodí na záchod a pravidelně pijí vodu z mističky, ale občas ještě přinutí mamku, aby je nakojila.


28.11.2010 - 49. den po narození a máme již více než měsíc a půl.13.11.2010 - 34. den po narození přidáváme dalších pár fotek našich habešských sluníček. Tak se s námi trochu opět pokochejte :-) No nejsou k sežrání ... ?6.11.2010 - 27. den po narození máme už všichni něco kolem 450g a ne a ne to vydržet na jednom místě. Když jsme vyspaní a nejezení tak zvesela už upalujeme do světa na průzkumy. Naši paníčkové už nám taky vybrali jména začínající netradičně na písmeno - K - kocourci KIX, KEIRON a kočička KULUBI.


26.10.2010 - 16. den po narození jsou naše habešská zlatíčka aktivní a sledují již svět kolem sebe. Jsou hodně zvídavá a snaží se prozkoumat úplně všechno ve svém, zatím malém okolí. Naše mamča se o ně výstavně a svědomitě stará, krmí je a celou noc s nimi poctivě spí a zahřívá je.18.10.2010 - Osmý den po narození se všem třem našim přírustkům úplně rozlepila očička a jsou mnohem živější. Pomalu začínají sledovat svoje okolí a současně nabrala více než 2 násobek své porodní váhy. Takže se máme na co těšit. Zbarvení našich haběšských koťat jsou : 1x divoká ABYn (pohlaví pravděpodobně kočička - ještě upřesníme) a 2x modrá ABYa (1x koucourek a 1x kočička)


15.10.2010 - Pátý den po narození jsou naše koťátka už klidnější a i kočicí máma zjistila, že jim nehrozí žádné nebezpečí a tak je pravidleně mazlíme na hlavičce a za krkem a dokonce i po mazlení usnou. Jakmile je vezmeme do ruky tak jsou klidná, nepískají a postupně zjišťují, že jsou v naprostém bezpečí.


11.10.2010 - Druhý den po narození


10.10.2010 - Po porodu habešských koťátek


Krátce po jedné hodině ranní skončil téměř čtyřhodinový porod naší habešské kočičky. Jako první se na svět vydralo kotě divoké barvy, stejné jako má jeho maminka. První potomek si vybral netradiční polohu zadními nožičkami napřed a tak naší vyplašené prvorodičce trvalo přes čtvrt hodiny, než se jí podařilo kotě celé vytlačit ven. Kočka se ihned o kotě začala svědomitě starat, vylízala mu kožíšek do sucha od zbytků krve a plodové vody, jemně mu vyčistila tlamičku a dýchací cesty a kotě se hned po nasbírání trošky energie vydalo hledat bradavku s cenným mateřským mlékem.

Následovalo období klidu, během kterého novopečená mamina s kotětem odpočívala, a my netrpělivě čekali, až se objeví další koťátka. Nakonec po nekonečných třech a půl hodinách čekání se na svět během deseti minut prodrala další dvě koťátka. Tentokrát byla všechna koťata umístěna správně hlavou napřed a stále byla schovaná v plodovém váčku. Porod tak proběhl rychle bez jakýchkoliv komplikací. Ve výsledku tak teď máme doma o tři kočičí přírůstky více, přesně jak nám předpověděla pani doktorka na ultrazvuku.

Kočička se o malé vzorně stará a hlídá si je jako oko v hlavě. I krátké odloučení na zvážení koťat je provázeno křikem a obrovskou snahou kotě získat a zatáhnout zpět do porodní bedny. Během následujících dní by měla koťata hodně povyrůst a do dvou týdnů i otevřít, zatím slepená, očička.


Další vývoj budeme pravidelně aktualizovat na těchto stránkách.


V případě Vašeho předběžného zájmu o habešské koťátko nás kontaktujte zde: Kontakt nebo přímo do našeho fóra Návštěvní kniha naší Habešské kočky.